معماری داخلی

طراحی داخلی ، برنامه ریزی و طراحی فضاهای دست ساز، بخشی از طراحی محیطی و ارتباط تنگاتنگ با معماری است. اگرچه میل به ایجاد یک محیط دلپذیر به قدمت خود تمدن است، اما زمینه طراحی داخلی نسبتاً جدید است.

حداقل از اواسط قرن بیستم، اصطلاح دکوراتور داخلی به قدری ضعیف به کار رفته است که تقریباً بی‌معنی است، در نتیجه اصطلاحات توصیفی‌تر دیگری به کار رفته‌اند. اصطلاح طراحی داخلی نشان دهنده حوزه فعالیت گسترده تری است و در عین حال جایگاه آن را به عنوان یک حرفه جدی نشان می دهد. در برخی از کشورهای اروپایی که این حرفه به خوبی جا افتاده است، به عنوان معماری داخلی شناخته می شود.

معماری داخلی

به دلیل پیچیدگی های تکنولوژیکی برنامه ریزی و ساختمان معاصر، دیگر برای یک معمار یا طراح به تنهایی امکان ندارد که در تمام جنبه های  ساختمان مدرن متخصص باشد. با این حال، ضروری است که بسیاری از متخصصان که یک تیم را تشکیل می دهند، بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و دانش اولیه کافی برای انجام اهداف مشترک خود را داشته باشند. در حالی که معمار معمولاً به طراحی کلی ساختمان‌ها توجه می‌کند، طراح داخلی به جنبه‌های دقیق‌تر طراحی، مسائل زیبایی‌شناختی ، عملکردی و روان‌شناختی خاص درگیر و خصوصیات فردی فضاها توجه دارد.

بخش مهمی در تکامل معماری و طراحی داخلی، موضوع اصلی پایداری و تفکر آگاهانه نسبت به محیط و موادی است که منبع آن هستند – استفاده از انرژی، انتخاب مکان، مصرف آب و انتخاب مواد. این زیرمجموعه معماری داخلی بر یافتن راه‌های خلاقانه و جامع برای ساختن سازه‌های موجود جدید یا با تطبیق یکپارچه‌سازی با سیستم‌عامل که تأثیر کمی بر محیط زیست دارند، تمرکز دارد. جنبش دوستدار محیط زیست در حوالی دهه 1970، زمانی که بحران بزرگ انرژی رخ داد، به موضوع مهمی تبدیل شد و افراد را از مشارکت خود و اقداماتی که می توان برای کمک به کاهش اثرات آن انجام داد، آگاه ساخت. پایداری در معماری داخلی در چند دهه اخیر با کمک و پیشرفت های تکنولوژی، کشف مواد جدید و مفاهیم کارآمد که هنوز جنبه زیبایی شناختی یک طراحی را به ارمغان می آورد، واقعاً اوج گرفته است. در سال‌های گذشته، وقتی نوبت به طراحی زیست‌محیطی می‌رسید، کهنه و فاقد لوکس، ظرافت و طراحی کلی بود. که به ناچار شهرت سبک یا شیوه زندگی “هیپی” را دریافت کرد. امروزه با اهمیت شناخته شده کلی مسئولیت پذیری در محیط زیست، داشتن مقدار زیادی از گزینه های مواد، و تمایل به جلوگیری از طراحی زیبایی شناختی، این موضوع بسیار دور از ذهن است. طراحی پایداراکنون روشی مطلوب و مطلوب برای تفکر و ساختن است که زمینه ای رو به رشد و رو به رشد دارد و خواهد بود. برخی از افراد معماری داخلی را با طراحی داخلی اشتباه می گیرند. چون بازسازی داخلی تغییر ساختار داخلی خانه، ساخت سقف، پیکربندی مدار و دیوارهای جداکننده و غیره را تحت تاثیر قرار می دهد، البته چنین کارهایی به ساختار خانه نیز مربوط می شود. شامل بازسازی پست کاغذ دیواری، تنظیمات مبلمان، نورپردازی و … می باشد. نکته قابل توجه این است که تیم ساخت دکوراسیون باید توسط شرکت طراحی داخلی مستقر برای ضمانت تایید شده باشد.

طرح و ایده کاربردی

اگرچه سلسله مراتب فضایی اولیه یک ساختمان همیشه توسط اولین معمار آن ایجاد می شود، تکرارهای بعدی فضای داخلی ممکن است وجود نداشته باشد، و بنا به دلایل واضح، سازه های قدیمی اغلب توسط طراحان نسل های مختلف با توجه به نیازهای در حال تغییر جامعه با تکامل شهرهای ما اصلاح می شوند. . این فرآیند اغلب ساختمان را به عنوان یک نتیجه دوباره معنا می کند و بر این مفهوم استوار است که ساختمان ها هرگز نمی توانند واقعاً کامل و غیرقابل تغییر باشند.

ایده را به واقعیت تبدیل کنید


یک ساختمان تغییر یافته ممکن است در نمای بیرونی یکسان به نظر برسد، اما فضای داخلی آن ممکن است از نظر فضایی کاملاً متفاوت باشد. بنابراین معمار داخلی باید نه تنها به مکان ساختمان در بافت فیزیکی و اجتماعی-سیاسی آن، بلکه به الزامات زمانی تغییر مالکان و استفاده کنندگان حساس باشد. به این معنا، اگر ساختمان دارای “استخوان های خوب” باشد، ایده اصلی معماری اولین تکرار از یک سلسله مراتب فضایی داخلی برای آن سازه است که پس از آن سایرین ملزم به دنبال کردن آن هستند.

شهرها اکنون مملو از چنین ساختمان‌هایی هستند، شاید در ابتدا به‌عنوان بانک‌هایی ساخته شده‌اند که اکنون رستوران‌ها هستند و …