طراحی و ساخت ویلا

برای طراحی ویلای خود از چه سبک معماری استفاده کنم؟

چندین سبک معماری وجود دارد که می توان از آنها برای طراحی ویلا استفاده کرد و انتخاب به عوامل مختلفی مانند بودجه، موقعیت مکانی، ترجیح سبک و الزامات عملکرد بستگی دارد. در اینجا چند مدل معماری محبوب که ممکن است با نیازهای شما مطابقت داشته باشد معرفی می گردد:

مدیترانه ای: این سبک با دیوارهای گچی، سقف های کاشی قرمز و جزئیات آهن فرفورژه مشخص می شود. ویلاهای مدیترانه ای معمولا دارای حیاط، دهانه های قوسی شکل و تاکید بر فضاهای نشیمن در فضای باز هستند.

معاصر: این سبک دارای خطوط تمیز، فضاهای باز و زیبایی شناسی مینیمالیستی است. ویلاهای معاصر اغلب از مواد طبیعی استفاده می کنند و دارای پنجره های بزرگ برای ورود نور و نمایش مناظر هستند.

مدرن: این سبک شبیه به سبک معاصر است اما با تاکید بیشتر بر اشکال هندسی، خطوط افقی و مواد صنعتی مانند بتن اکسپوز و فولاد. ویلاهای مدرن اغلب دارای سقف مسطح یا کم شیب و وسعت پنجره های شیشه ای بزرگ هستند.

روستیک: این سبک با یک زیبایی شناسی روستایی، با تمرکز بر مواد طبیعی مانند چوب و سنگ مشخص می شود. ویلاهای مزرعه ای معمولاً دارای ایوان پیچیده، سقف های شیبدار و خوابگاه های شیروانی هستند.

در نهایت، انتخاب مدل معماری به ترجیح شخصی، بودجه و نیازهای خاص خانواده شما بستگی دارد. مشورت با یک معمار یا طراح که می تواند به شما در انتخاب مدل مناسب و سفارشی کردن آن به سلیقه شما کمک کند، ممکن است مفید باشد.

معماری پیشرو

معماری را می توان رکن اساسی ساخت یک بنا و محوطه دانست. بدون طرح معماری زیبا و کاربردی صرف هزینه و استفاده از بهترین متریال هیچ گاه نمی تواند خواسته سلیقه ما را تأمین نماید. پرهیز از تکرا های متداول می تواند ارزش افزهده قابل توجهی را ایجاد نماید.

ویلایی زیبا متناسب با استانداردهای بروز و بالا نتیجه فعالیت های گروه های کاری مجرب از معماری بنا تا دکوراسیون داخلی می باشد. لازمه هماهنگی و هارمونی میان بنا و محوطه ارتباط تنگاتنگ میان گروه های مختلف کاری است. این ارتباط و هماهنگی در آرچی پرژن شکل گرفته است.

فضا. شاید مهم ترین عنصر طراحی داخلی مدرن، فضا و نحوه استفاده از آن باشد. …
عناصر طراحی داخلی مدرن: رنگ. …
بافت. …
خطوط. …
سبک. …
موقعیت یابی و چیدمان. …
فرم و شکل. …
پنجره ها.

انواع اصلی معماری مدرن عبارتند از:

اینترنشنال،

  • باهاوس
  • د استایل
  • ساخت گرایی
  • متابولیسم
  • آرت دکو 
  • بروتالیسم

سبک‌های متعدد دیگری نیز وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها، التقاط گرایی، گوگی، اکسپرسیونیسم، ساختارشکنی، میزی و مدرنیسم میانه قرن هستند.

معماری مدرن سبکی از ساختمان است که بر عملکرد و یک فرم ساده بیش از تزئینات تأکید دارد. این زیبایی‌شناسی طراحی، فاصله از خانه‌های پیچیده‌تر و تزئین‌شده‌تر مانند سبک‌های کوئین آن، ویکتوریایی یا احیای گوتیک است. معماری مدرن معمولا شامل خطوط تیز و مشخص است.

برنامه ریزی و طراحی معماری

طراحی پروژه برای یک فضای منحصر به فرد، خلاقانه و متمایز بسیار مهم است. ارتباط صحیح و کار گروهی برای داشتن یک پروژه موفق ضروری است. ما نه تنها تیم طراحی خود را متشکل از معماران و طراحان ارائه می دهیم، بلکه مستقیماً با مشتریان و متخصصان خود کار می کنیم تا پروژه هایی را تکمیل کنیم که کار گروهی را تقویت می کند و برنامه های دقیق و کنترل بودجه را برای دستیابی به اهداف مشتری ارائه می دهد. با هماهنگی بین برنامه‌ها، با پیش‌بینی و اصلاح مشکلات احتمالی، فرآیند را تا حد امکان برای مشتریان‌مان روان می‌کنیم. ما همه فعالیت های ساخت و ساز را هماهنگ و نظارت می کنیم و به طور ماهرانه ای مشتریان خود را از طریق فرآیندی که در آن مجدداً با تجربه هستیم راهنمایی می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که پروژه های ما به موقع و در حد بودجه تکمیل می شوند.

طراحی ویلا
طراحی ویلا

هدف معماری چیست؟

بنابراین، اهداف واضح معماری  فراهم کردن لذت زیبایی شناختی و ایجاد زیبایی و تاکید بر نظم، انسجام و خوانایی است که همگی به ما در ارتباط با محیط ساخته شده کمک می کنند.

قلمرو معماری همیشه بین کیهان هنری و عقلانی درهم شکسته بوده است. در طول مطالعات معماری ما، به ندرت یک روش خاص به ما داده می شود که با آن بتوانیم به یک پروژه نزدیک شویم، که منجر به نتایج و روش های مختلف طراحی شود. با این حال، برای اینکه بتوانیم جایگاه شخصی خود را کشف کنیم، باید به منطق و فلسفه پیشگامان بزرگی که قبل از ما بر معماری تأثیر گذاشتند نگاهی بیاندازیم.

لوکوربوزیه، میس ون در روهه ، فرانک لوید رایت و لوئی کان چهار تن از برجسته ترین معماران تا به امروز هستند. برای اطلاعات بیشتر در مورد فرآیند خلاقانه این چهار رهبر عصر مدرن، و اینکه چرا پروژه‌ها و شیوه‌های آنها هنوز در دوران مدرن ما تأثیرگذار است