نمای ویلا: تعریف، کارکردها، انواع مصالح و نمونه ها

نماهای ویلا: تعریف، کارکردها، انواع مصالح و نمونه ها

وقتی برای اولین بار ویلا ای را می بینیم، به طور تصادفی چشمان ما به سمت بیرون ویلا که رو به خیابان یا یک محوطه باز است می افتد. این بخش به نمای ویلا معروف است.

نمای ویلا چیست و چرا این قسمت از نمای بیرونی و عملکرد آن اهمیت دارد؟ بیایید آنها را یکی یکی مورد بحث قرار دهیم.
مارس 7, 2023/توسط archipersian

تاثیر اقلیم بر طراحی ویلا

دمای هوا تعیین کننده مواد مورد استفاده برای سازه های روی زمین است، در حالی که دمای خاک نقش زیادی در انتخاب پی دارد. میانگین دمای هوا همچنین میزان استفاده و ضخامت عایق در ساختمان را تعیین می کند، در شرایطی که آب و هوای سردتر برای حفظ گرما به عایق بیشتری نیاز دارد.
فوریه 17, 2023/توسط archipersian

برای محوطه ویلا چه گیاهانی انتخاب کنیم؟

فوریه 17, 2023/توسط archipersian

طراحی ویلا در زمین های شیب دار

فوریه 16, 2023/توسط archipersian

برای احداث روف گاردن به چه زیرساخت هایی نیاز است؟

دسامبر 24, 2022/توسط archipersian

طراحی و ساخت چگونه باعث ایجاد ارزش افزوده می گردد؟

دسامبر 24, 2022/توسط archipersian

معیارهای انتخاب متریال چیست؟

دسامبر 24, 2022/توسط archipersian

برای ساخت ویلا چه سبک معماری را انتخاب کنیم؟

دسامبر 24, 2022/توسط archipersian

چه استخری برای ویلای ما مناسب است؟

آگوست 24, 2022/توسط archipersian

معیارهای انتخاب طرح مناسب برای ساخت ویلا

[av_textblock textblock_styling_align='' textblock_styling='' textblock_styling_gap='' textblock_styling_mobile='' size='' av-desktop-font-size='' av-medium-font-size='' av-small-font-size='' av-mini-font-size='' font_color='' color='' id='' custom_class='' template_class='' av_uid='av-le4ja0f9' sc_version='1.0' admin_preview_bg=''] 10 نکته ای که هنگام انتخاب طرح خانه باید در نظر بگیرید
لحظه مورد انتظار فرا رسیده است: شما شروع به ساختن خانه خود می کنید! اولا، بدانید که کیفیت طرح خانه شما برای موفقیت پروژه شما بسیار مهم است. یک پلان خوب باید تک تک جزئیات معماری خانه آینده شما را چه در داخل و چه در خارج مشخص کند. تحقق رویاهای شما با طراحی روی کاغذ شروع می شود، در اینجا 10 نکته وجود دارد که باید هنگام انتخاب طرح خانه در نظر بگیرید.
  1. سبک زندگی شما
ضروری است که خانه شما با سبک زندگی شما هماهنگ باشد. برای تأیید این موضوع، به سادگی خود را در داخل آن تصور کنید. آیا با فعالیت های روزانه شما مطابقت دارد؟ آیا می توانید هر طور که دوست دارید مهمان داشته باشید؟ البته خانه شما باید زیبا باشد، اما باید کاربردی نیز باشد. به یاد داشته باشید که مناطق استراحت، بازی یا سرگرمی را مطابق با فعالیت های معمولی یا مورد علاقه خود در نظر بگیرید. هر خانواده راه منحصر به فردی برای گذراندن وقت خود دارد. به این فکر کنید که چگونه خانه خود را مبله خواهید کرد و مطمئن شوید که روی محبوب ترین اتاق های خانه تمرکز می کنید.
  1. حریم خصوصی شما
حفظ حریم خصوصی یک نیاز ضروری برای همه است، همه ما قبول داریم که مهم است. نیاز به انزوا ضروری است، اگر از خانه کار می کنید، عاشق ورزش هستید، عاشق سینما یا کابینت ساز مشتاق هستید. به این اتاق ها توجه ویژه ای داشته باشید تا هنگام کار بر روی فعالیت های مورد علاقه خود، برای شما و سایر اعضای خانواده، آرامش را تضمین کنید.
  1. دارایی شما
مقدار پولی که در اختیار دارید، شکل و اندازه زمین شما می تواند تاثیر زیادی بر طرح خانه شما داشته باشد. فراموش نکنید که مسیرهای پیاده روی و سیستم زهکشی خود را پیش بینی کنید. همچنین موقعیت خورشید، جهت باد و نزدیکی به همسایگان را در نظر بگیرید. یک پنجره بزرگ رو به غروب خورشید چیز خوبی است. با همسایه های چند متری، کمتر جالب است.
  1. مبلمان شما
مطمئن شوید که فضای لازم برای قرار دادن مبلمان خود را در خانه جدید خود دارید. در انجام تمام اندازه گیری های مورد نیاز و گسترش یا پیکربندی مجدد برخی از اتاق ها بر این اساس تردید نکنید. نقشه های خانه برای اصلاح و رفع نیازهای شما وجود دارد. نکته: توصیه می‌شود حداقل 90 سانتی‌متر فضا در اطراف هر قسمت از مبلمان برای تسهیل حرکت در اتاق حفظ شود.
  1. ساختار اساسی
روی ساختار اصلی خانه پیشنهادی تمرکز کنید. در ابتدا دکوراسیون و تزئینات را فراموش کنید، به خصوص اگر از خانه های مدل بازدید می کنید. نکته مهم این است که ساخت و ساز آینده شما و توانایی آن برای استقبال مناسب از شما تنظیم شود. از نظر دکوراسیون، شما زمان خواهید داشت تا آن را خودتان بسازید.
  1. هزینه های آینده
عواقب احتمالی برخی از ویژگی های معماری را در نظر بگیرید. روی کاغذ همه چیز زیباست. در زندگی واقعی، جنبه های عملی و اقتصادی به سرعت در معرض دید قرار می گیرند. هزینه های نگهداری خانه آینده خود را در نظر بگیرید. شما باید اولویت ها و محدودیت های بودجه خود را تعیین کنید.
  1. ایمنی
مطمئناً ایمنی در طراحی هر خانه جدید ضروری است، به خصوص اگر بچه دارید. آیا دسترسی به مناطق خاصی امن است؟ آیا بالکن ها و پله ها به خوبی محافظت می شوند؟ خانه خانوادگی شما مطمئناً یک زمین بازی فوق العاده خواهد بود، با این حال، مطمئن شوید که کودک در کارگاه شما قرار نگیرد.
  1. خانواده شما
طرح خانه خود را با اعضای خانواده خود در میان بگذارید. در دریافت بازخورد از دوستان خود دریغ نکنید. واکنش‌های آن‌ها به شما الهام‌بخش می‌شود یا باعث می‌شود چیزهایی را متوجه شوید که ممکن است متوجه آنها نشده باشید. چنین رویکردی همچنین می تواند از بحث و انتقاد زیاد در آینده جلوگیری کند. خانه شما صحنه زندگی خانوادگی شما خواهد بود. با خیال راحت در اتاق هایی که بیشتر وقت خود را با هم می گذرانید تغییراتی ایجاد کنید.
  1. بودجه شما
از خرج کردن بیش از حد در انتظار آینده خودداری کنید، حتی اگر در توسعه یک طرح خانه مدرن وسوسه انگیز باشد. بیشتر بر نیازهای کوتاه مدت خود و بودجه فعلی و واقعی خود تمرکز کنید. به این ترتیب شما در نهایت تحت فشار پرداخت های ماهانه بالا قرار نمی گیرید. همیشه می توانید خانه خود را بازسازی یا اصلاح کنید. حتی می توانید برای این اهداف در برنامه خود فضایی رزرو کنید. این با شماست که تصمیم بگیرید!
  1. سوالات شما
سعی نکنید نقش یک خبره را بازی کنید. مگر اینکه شما یک معمار باشید، نقشه و طراحی خانه تخصص شما نیست. متواضع باشید و محدودیت های خود را بپذیرید: کاملاً طبیعی است که شما تمام نمادها و اصطلاحات استفاده شده در نقشه خانه خود را درک نکنید. به سادگی سوال بپرسید. پس از همه، شما مسئول پروژه خود هستید! در نهایت، توجه داشته باشید که هیچ فایده ای برای جستجوی طرح کامل وجود ندارد. همه طرح ها را می توان با توجه به معیارهای شما تغییر داد. قبل از شروع پروژه، مطمئن شوید که برنامه نیازها و آرزوهای شما را برآورده می کند. اگر چیزی را که به دنبال آن هستید پیدا نکردید، طرح های سفارشی را با یک معمار انجام دهید.
[/av_textblock]
آگوست 24, 2022/توسط archipersian

نکاتی که در طراحی استخر لحاظ می شود

[av_textblock textblock_styling_align='' textblock_styling='' textblock_styling_gap='' textblock_styling_mobile='' size='' av-desktop-font-size='' av-medium-font-size='' av-small-font-size='' av-mini-font-size='' font_color='' color='' id='' custom_class='' template_class='' av_uid='av-le4ith52' sc_version='1.0' admin_preview_bg='']
سازگاری طراحی استفاده رایگان از پوشش های سطحی. تعادل سطوح سخت و نرم. برای طراحی استخر چه شرایطی را باید در نظر گرفت؟ طرح ها و نقشه های استخر: شکل، ابعاد و عمق برای اهداف شنا، حداقل عمق برای شنا 1.20 متر است. اگر علاوه بر شنا، ترامپولین به ارتفاع یک متر نسبت به سطح آب نیز وجود دارد، عمق 2.5 متر توصیه می شود. آفتاب استخر شما را تا 4 درجه سانتیگراد گرم می کند، بنابراین به مکانی رو به شمال فکر کنید که آفتاب زیادی داشته باشد (4+ ساعت در روز ایده آل است). اگر قرارگیری شما برای خورشید، استخر را در معرض باد غالب قرار می دهد، که باعث افزایش سرمایش و تبخیر می شود، می توانید یک بادشکن قرار دهید. نکات ایمنی هرگز کودک را بدون مراقبت در آب یا نزدیک آن رها نکنید. ... به کودکان شنا کردن را بیاموزیم. ... به کودکان آموزش دهید که از مجرای آب دوری کنند. ... اطمینان حاصل کنید که همه استخرها و اسپاها - چه در حیاط خلوت شما و چه در هر استخر عمومی که ممکن است از آن بازدید کنید - دارای پوشش های تخلیه مناسب باشند. ... موانع، پوشش ها و آلارم های مناسب را روی استخر و آبگرم خود و اطراف آن نصب کنید. بسیاری از صاحبان استخر قبل از شروع ساخت استخر، طرح محوطه سازی مشخصی ندارند. یک استخر شنا و حیاط خلوت در بسیاری از موارد می تواند به صورت ارگانیک رشد کند. این بدان معنی است که بسیاری از مشتریان تا زمانی که استخر تمام نشده است سنگفرش را انتخاب نمی کنند تا بتوانند استخر و رنگ آب را ببینند و سپس در مورد سنگفرش تصمیم بگیرند. سنگفرش آرایشی است و استخر (از جمله رنگ آب استخر می تواند با آب و هوای مختلف بسیار متفاوت باشد) که داشتن نمونه های مختلف سنگفرش در کنار استخر به مدت یک هفته واقعاً به بسیاری از افراد در انتخاب آنها کمک می کند. سایر مشتریان دوست دارند سنگفرش، امکانات آب استخر و کابین ها را قبل از تبدیل شدن هر گونه کثیفی طراحی و برنامه ریزی کنند. شما می توانید معماران را برای ایجاد خطوط و ظاهر جذب کنید، اما به عنوان سازنده استخر، ما با بسیاری از صاحبان استخر صحبت می کنیم و بازخورد آنها را در مورد اینکه چه چیزی در مورد استخر خود می پسندند و چه چیزی را دوست ندارند، دریافت می کنیم. هر طرح استخر در طول چندین دهه اصلاح شده است تا مناسب خانواده ها، شنا، ایمنی و سرگرمی باشد. در آرچی پرژن می دانیم که خانواده ها چگونه از فضای آب استفاده می کنند و این ویژگی ها را بر اساس واقعیت طراحی می کنند. ابتدا در مورد کدام استخر تصمیم بگیرید و سپس تیم طراحی را درگیر کنید بزرگترین توصیه ما در رابطه با طراحی استخر این است که ابتدا در مورد استخر تصمیم بگیرید. کدام استخر و چه پکیج و سپس اگر قرار است در طرح ها سرمایه گذاری کنید، می توانید جزئیات استخر را ارائه دهید. آنها همیشه می توانند پیشنهاد کنند استخر را بزرگتر یا کوچکتر کنید و آن را به این طرف یا آن طرف حرکت دهید، اما مطمئن شوید که متوجه شده اید چه استخری می خواهید. یعنی چه کسی می خواهید آن را بسازید، چه بخشی از بسته بندی است، آیا می خواهید آن را خود تمیز کنید. سپس ردپای واقعی تجهیزات استخر را خواهید دانست (با توجه به اینکه هر بسته استخر متفاوت است و این تصمیم را در مورد ذکر مکان تجهیزات دیکته می کند).
[/av_textblock]
آگوست 24, 2022/توسط archipersian
بارگذاری موارد بیشتر